program

Na programu pro druhý ročník, který proběhne od 18. srpna do 15. září 2024 se pracuje.  Níže nám můžete zanechat váš e-mail k zaslání programu.

Pavel Bořkovec Q

Neděle 20. srpna 2023 17:00 hodin
Kostel Nejsvětější Trojice Chýnov

Pavel Bořkovec Quartet

Ondřej Hás – 1. housle

Marek Blaha – 2. housle

Matěj Kroupa – viola

Štěpán Drtina – violoncello

  • Leoš Janáček – Smyčcový kvartet č. 1. – Z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty
    I. Adagio. Con moto
    II. Con moto
    III. Con moto. Vivo. Andante
    IV. Con moto. (Adagio). Piu mosso

Přestávka

 

  • Pavel Bořkovec – Smyčcový kvartet č. 5
    I. Poco allegro
    II. Molto adagio
    III. Vivo
    IV. Agitato assaý

Nedělní melodramatické matinée

Neděle 27. srpna 2023 11:00 hodin
Bílkova „Chaloupka“ Chýnov

Filip Sychra – recitace

Robert Fuchs – klavír

Olga Černá – mezzosoprán

  • Jos. B. Foerster: JITRO
  • Jos. B. Foerster: Amarus / Jaroslav Vrchlický op. 30a
  • Jos. B. Foerster: TANEC DĚTÍ
  • Jos. B. Foerster: Faustulus / Jaroslav Vrchlický op. 31
  • Jos. B. Foerster: POLEDNE
  • Josef Bohuslav Foerster: Z třicetileté války / cyklus melodramů na básně Rainera Marie Rilka Válka – Vojenská ukolébavka – Balada – Zlato – Výjev – U Frýdlanta – Mír
  • Jos. B. Foerster: VEČER
  • Jos. B. Foerster: Mše biskupa Turpina / Jaroslav Vrchlický op. 111, č. 4

České noneto

Neděle 3. září 2023 17:00 hodin
Kostel Nejsvětější Trojice Chýnov

Romana Zieglerová – housle

Jan Nykrýn – viola

Simona Hečová – violoncello

David Pavelka – kontrabas

Jiří Skuhra – flétna

Vladislav Borovka – hoboj

Aleš Hustoles – klarinet

Pavel Langpaul – fagot

Jiří Špaček – lesní roh

  • Bedřich Smetana: České tance
    I. Oves
    II. Slepička
    III. Skočná
  • Richard Wagner: Siegfriedova Idyla (úprava pro noneto – Tomáš Ille)
  • Přestávka
  • Richard Strauss: Till Eulenspiegel, op. 28 (úprava pro noneto – Tomáš Ille)
  • Josef Bohuslav Foerster:  Nonet, op. 147

Varhanní koncert

Neděle 10. září 2023 17:00 hodin
Kostel Nejsvětější Trojice Chýnov

Martin Maxmilian Kaiser – varhany
Edita Adlerová – mezzosoprán

  • Bedřich Antonín Wiedermann (1883-1951):
    Svatební pochod alla Händel
    Tribulationes cordis mei
    Ukolébavka As dur
    Jezu žití duše moji
    Miletínský menuet
  • Antonín Dvořák (1841-1904):
    Biblické písně (výběr)
    č. 4: Hospodin jest můj pastýř
    č. 7: Při řekách babylónských
  • Bedřich Antonín Wiedermann (1883-1951):
    Allegro maestoso
    Andante quasi pastorale
    Píseň ku bl. Anežce Přemyslovně
    Otče náš
    Humoreska
    O salutaris hostia
    Stále vpřed – slavnostní pochod (úprava pro varhany: M. M. Kaiser)
  • Georges Bizet (1838-1875):
    Agnus Dei
  • Josef Bohuslav Foerster (1859-1951):
    Fantasie C dur, op. 14

Foersterovo komorní pěvecké sdružení

Neděle 17. září 2023 17:00 hodin
Kostel Nejsvětější Trojice Chýnov

Foersterovo komorní pěvecké sdružení

Sbormistr Jaroslav Brych

  • Tereza Surovíková (1979): Regina coeli
  • Ola Gjeilo (1978): Ubi caritas
  • Petr Koronthály (1985): Magnificat
  • Guy Forbes (1957): Ave Maria
  • Romuald Jermaks (1931): Gloria patri
  • Vytautas Miškinis (1954): Ave Regina
  • Josef Bohuslav Foerster (1859 – 1951):
    Lesní studánka
    Pasačka
    Písnička
  • Antonín Dvořák (1841 – 1904): Pět moravských dvojzpěvů, op. B 107 (Úprava pro čtyři ženské hlasy a cappella od skladatele):
    Veleť, vtáčku
    Dyby byla kosa nabróšená
    Holub na javoře
    Zelenaj sa, zelenaj
    Šípek
  • Antonín Tučapský: (1928 – 2014): Letěla bílá hus