program

Na programu pro třetí ročník, který proběhne v srpnu a září roku 2025 se pracuje.  Níže nám můžete zanechat váš e-mail k zaslání programu.

Klavír a flétna

Alice Fiedlerová – klavír
Yossi Arnheim – flétna
Neděle 17. srpna 2025 17:00 hodin
Kulturní dům Chýnov

Alice Fiedlerová – klavír
Vystudovala Konzervatoř v Praze ve třídě prof. Vladimíra Topinky a Akademii múzických umění v Praze pod vedením doc. Borise Krajného. Věnuje se především komorní hře a spolupracuje s významnými zahraničními umělci. 
Vystupovala v Německu, Francii, Švýcarsku, Belgii a USA, nahrávala pro Český rozhlas i Českou televizi. Ve spolupráci s Nadačním fondem Hans Krása uvedla díla terezínských skladatelů Pavla Haase, Hanse Krásy a Viktora Ullmana.
V roce 2011 založila klavírním duo s klavíristkou, varhanicí a skladatelkou Joan DeVee Dixon (USA), s níž pravidelně koncertuje ve Spojených státech. Představila se i jako sólistka klavírním recitálem v Kennedyho centru ve Washingtonu, D. C. 
Mnohokrát účinkovala na festivalu Americké jaro, kde v roce 2014 společně s Joan DeVee Dixon a Hudbou Hradní stráže a Policie ČR provedla světovou premiéru suity „Americana“ od Joan DeVee Dixon pro čtyřruční klavír a dechový orchestr. Od roku 2006 vyučuje na pobočce New York University v Praze.

 

Yossi Arnheim – flétna
Yossi Arnheim je bývalý první flétnista Izraelské filharmonie. Během své kariéry vystupoval s tímto hudebním tělesem po celém světě, jako sólista s dalšími mezinárodními orchestry, na recitálech a hudebních festivalech.
Je aktivním interpretem komorní hudby a spolupracuje s renomovanými umělci. Jeho hudební obzory zahrnují i blízkovýchodní a arabskou hudbu, kterou hraje se skupinou Sheshbesh, složenou z arabských a židovských hudebníků. Vydal 14 CD u mezinárodních hudebních vydavatelství, pokrývajících rozmanité styly od barokní hudby po world music.
Je také významným propagátorem hudby izraelských skladatelů – objednal a uvedl několik flétnových koncertů, které byly hrány Izraelským filharmonickým orchestrem v prestižních koncertních síních po celé Evropě.
Jako profesor hry na flétnu působí na Jeruzalémské akademii hudby a tance. Mnoho jeho bývalých studentů se stalo součástí profesionální hudební scény v Izraeli i v zahraničí. Pravidelně vede mistrovské kurzy hry na flétnu v Německu, Vídni, Paříži a na předních hudebních školách v USA, Německu, Řecku, Francii, Koreji a Japonsku.

Ernest Bloch:        

  • Suite Modale
  • Moderato
  • L’istesso tempo
  • Allegro giocoso
  • Adagio. Allegro deciso 

Josef Bohuslav Foerster:    

  • Capriccio pro sólovou flétnu a malý orchestr, op. 183 b (klavírní úprava skladatelova)

Antonín Dvořák:        

  • Sonatina op. 100
  • Allegro risoluto
  • Larghetto
  • Scherzo. Molto vivace
  • Finale. Allegro

*****

Josef Bohuslav Foerster:     

  • A jabloně kvetly op. 52 pro sólový klavír
  • Sen
  • Píseň lásky
  • Loučení
  • Blažený den    

Bohuslav Martinů:        

  • Sonáta pro flétnu a klavír
  • Allegro moderato
  • Adagio
  • Allegro poco moderato        

Duo Glissando a Karolína Janů

Kamila Jouzová a Hedvika Mousa Bacha – harfa
Karolína Janů – zpěv
Neděle 24. srpna 2025 17:00 hodin
Kostel sv. Petra a Pavla Hartvíkov

Duo Glissando
Harfové Duo Glissando je sesterské komorní těleso Hedviky Mousa Bacha a Kamily Jouzové, které vzniklo v roce 2010. Obě harfistky začaly s hrou na harfu u své matky, sólo harfistky Orchestru hl.m. Prahy FOK Hany Müllerové-Jouzové, u které studovaly na Gymnáziu s hudebním zaměřením a pokračovaly na HAMU u doc. Jany Bouškové.

Hedvika i Kamila se pravidelně účastní mistrovských kurzů u předních světových harfistek jako je I. Moretti, I. Perrin, K. Englichová, M.Ch. Cleary, I. Jones a navštěvují Světové harfové kongresy po celém světě. Vedle sólových a komorních koncertů je nedílnou součástí jejich aktivit také orchestrální a pedagogická činnost. Vystupují na koncertních pódiích a festivalech doma i v zahraničí a jejich široký a pestrý repertoár sklízí úspěchy, jak u široké veřejnosti, tak u odborných hudebních kritiků.

 

 

Karolína Janů je česká sopranistka, která se specializuje na interpretaci staré hudby a barokního repertoáru. Absolvovala magisterské studium na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze pod vedením profesorky Jany Jonášové a pokračovala ve studiu na Codarts University for the Arts v Rotterdamu pod vedením profesorky Roberty Alexander.  
V roce 2008 získala druhé místo v “Duškově pěvecké soutěži” pořádané Mozartovou obcí v České republice a obdržela stipendium od Nadace Bohuslava Martinů pro prezentaci díla tohoto skladatele v Nizozemsku.  
V rámci své profesionální koncertní činnosti Karolína Janů spolupracovala například s Plzeňskou filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Západočeským Symfonickým Orchestrem a Pražským komorním orchestrem. Věnuje se interpretaci staré hudby ve spolupráci se soubory Collegium 1704, Ensemble Inégal, Barocco sempre giovane a Czech Ensemble Baroque.
Během své kariéry nastudovala řadu operních rolí. V sezóně 2018/19 se například představila jako La Musica a Euridice v opeře Claudia Monteverdiho „Orfeo” v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, s nímž také vystoupila na prestižním operním festivalu Musica Bayreuth.
V lednu 2022 vyšlo nové CD, které Karolína Janů natočila spolu s Plzeňskou filharmonií a dirigentem Chuheiem Iwasakim pro německé vydavatelství ARS Produktion.
V současné době prezentuje Karolína Janů sopránový sólový part v Händelově oratoriu “Mesiáš” v režii Tomáše Ondřeje Pilaře, které je uváděno na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově.

Od Vyšehradu k Vltavě

  • Bedřich Smetana: Vyšehrad 
  • František Xaver Brixi: Jesu dulcissime (aria pro sacra communione)  
  • Mikhail Mchedelov/arr. Mary Lou Williams: Variace na Paganiniho téma
  • Josef Bohuslav Foerster: Ave Maria
  • Antonín Dvořák/ arr. Hana Müllerová: 2 Slovanské tance
  • Petr Eben: Písně k loutně   
  • Henriette Renié/arr. Jay Hefner: Contemplation
  • Manuel de Falla /arr. Carlos Salzedo: Spanish Songs   
  • Bedřich Smetana/arr. Stanley Chaloupka: Vltava

Divadelní performance divadelního spolku JEDL - Suzanne Renaude

Lucie Trmíková – přednes
Markéta Cukrová – mezzosoprán
Adam Melíšek – violoncello
Neděle 31. srpna 2025 17:00 hodin
Bílkův dům Chýnov

Současná tvorba umělců JEDLu vychází z dlouhodobé spolupráce Jana Nebeského, Lucie Trmíkové a Davida Prachaře. Samotná činnost spolku byla zahájena v roce 2011.

JEDL se v současnosti profiluje jako autorské, alternativní a nezávislé divadlo. Určující je pro něj spolupráce tvůrců a performerů z různých oblastí umění (divadlo, tanec, hudba, výtvarné umění). Výsledné scénické tvary tak v sobě spojují prvky různých žánrů a vytvářejí zcela originální a osobitý kontext v rámci současného českého divadla. Dramaturgie se opírá o dva základní pilíře:

transcendence – ve smyslu překračování 

experiment – ve smyslu propojování.

Linda Sítková varhany a Jan Triebenekl – pozoun

Neděle 7. září 2025 17:00 hodin
Kostel Nejsvětější Trojice Chýnov

Linda Sítková je česká varhanice, patřící ke špičce současných českých varhanních interpretů. Věnuje se koncertní činnosti v Čechách i v zahraničí, výuce a  hudebním doprovodům liturgie. Je varhanicí ve farnostech u sv. Jana na Skalce na Novém Městě Pražském a u Nejsvětějšího Salvátora v Praze 1.  Vystudovala hru na varhany na Akademii múzických umění v Praze, kde získala titul MgA. a následně Ph.D. Zároveň byla posluchačkou prestižní Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu u vynikajícího norského varhaníka a pedagoga prof. Jona Laukvika. Aktivně se účastnila  mistrovských kurzů u předních pedagogů a interpretů varhanní literatury.
Linda Sítková je úspěšnou laureátkou mnoha domácích i zahraničních soutěží. V současné době pravidelně koncertuje u nás i v zahraničí. Spolupracuje s Janáčkovou filharmonií v Ostravě, Jihočeskou komorní filharmonií, Plzeňskou filharmonií, Pražským filharmonickým sborem, Bach-Collegiem Praha a dalšími symfonickými i komorními tělesy.  Intenzivně se věnuje rovněž spolupráci s předními českými sólovými hudebníky (Lucie Hilscherová – mezzosoprán, Roman Janál – baryton, Jan Verner – trubka, Marie Fuxová – housle, Magdalena Mašláňová – housle, Jan Adamus – hoboj a další).  
Vedle koncertní činnosti se věnuje soukromé pedagogické činnosti v českém, německém a anglickém jazyce.

 

 

Jan Triebenekl se narodil v Praze. Vystudoval Gymnázium Jana Nerudy a je absolventem Pražské konzervatoře ve třídě profesora Josefa Šimka. V době svého studia se zúčastnil několika soutěží (1. cena Teplice a 2. cena Ostrava). Po konzervatoři vystudoval Akademii múzických umění v Praze ve třídě odb. as. Jiřího Sušického.
Hudební praxi získal například v orchestrech Pražské komorní filharmonie, Pražského komorního orchestru, Komorního orchestru Berg, orchestru Václava Hybše a jako solotrombonista Českého studentského
orchestru. V Národním divadle účinkoval v inscenacích Dobře placená procházka, Aida a Turandot. 
Od roku 2006 působí u Hudby hradní stráže a Policie ČR a vyučuje na ZUŠ v Praze Horních Počernicích. V současnosti se věnuje též stylově poučené interpretaci starších slohových období, spolupracuje s předními českými soubory např. Musica Florea, Czech Ensemble Baroque, Ensemble Inégal, Societas Incognitorum a řadou dalších.

  • Václav Nelhýbel: Prelude and Chorale on „Svatý Václave“
  • František Musil: Sonata solemnis (1.věta)
  • Petr Eben: Two Invocations
  • Otto Albert Tichý: Sonáta pro varhany (1947)
  • Giulio Caccini:    Ave Maria (úprava pro pozoun a varhany)
  • Charles-Marie Widor: Toccata F dur z Symfonie č.5
  • Alexandre Guilmant: Piece symphonique

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy - sbormistr Jakub Zicha

Neděle 14. září 2025 17:00 hodin
Kostel Nejsvětější Trojice Chýnov

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy v Praze (VUS UK) je předním českým neprofesionálním sborovým tělesem složeným především ze studentů, absolventů a zaměst-nanců Univerzity Karlovy a ostatních pražských vysokých škol. Vznikl již v roce 1948 a je tak vůbec nejstarším českým akademickým sborem. Jedním z jeho zakladatelů a zároveň prv-ním sbormistrem se stal hudební skladatel Jan Tausinger.
Za celou dobu existence souboru se zde vystřídalo více než tisíc sboristů, dnes se počet jeho členů pohybuje kolem šedesáti, věkový průměr zpěváků je kolem 31 let. Mnozí bývalí sbormistři VUS UK jsou dnes renomovanými osobnostmi, Sbor je jako jediný zástupce v České republice členem Evropské federace mla¬dých sborů (EFJC). 
Vedle pravidelné koncertní činnosti v Praze a v jiných místech České republiky sbor vystu-puje často i v zahraničí. Navštívil většinu evropských zemí, ale koncertoval i mimo Starý kontinent – například na Sibiři, v USA a v Izraeli nebo v Číně.
Soubor dosáhl mnoha významných úspěchů jak v národních, tak v mezinárodních soutěžích a je aktivní i na poli divadelní tvorby – velmi zajímavou aktivitou sboru je jeho spolupráce s činohrou a operou Národního divadla v Praze.
V oblasti nahrávací činnosti realizoval VUS řadu zajímavých snímků, především s tvorbou českých (často soudobých) autorů.
Od září 1999 je hlavním sbormistrem a uměleckým vedoucím VUS Jakub Zicha (*1974), absolvent Pražské konzervatoře v oboru viola a dirigování. Jako člen různých komorních souborů uskutečnil řadu nahrávek pro gramofonová vydavatelství (Deutsche Grammophon, Supraphon aj.). Je zakladatelem a uměleckým vedoucím souboru Pražští chrámoví sólisté, jenž se specializuje na uvádění předklasické hudby, od prosince 2011 působí jako asistent hlavního sbormistra Pražského filharmonického sboru. Od května 2014 pravidelně spolupracuje jako dirigent s Divadlem J. K. Tyla v Plzni.
Pro své soubory pořídil řadu hudebních realizací podle zápisů románské, gotické, renesanční i barokní hudby, ale studuje s nimi také hudbu soudobou (včetně premiér skladeb, napsaných přímo na objednávku). V listopadu 2003 byl vybrán k účasti ve finálové části mezinárodní dirigentské soutěže v Tokiu. Jakub Zicha je uměleckým ředitelem mezinárodního festivalu „PRAGA CANTAT“, jehož vedení převzal po svém učiteli, M. Košlerovi, je pravidelně zván do porot soutěží u nás i v zahraničí (Německo, Rakousko) a věnuje se také hudební režii. Od září 2001 pedagogicky působí na Pražské konzervatoři. Za svou uměleckou činnost a její výsledky obdržel v roce 2018 titul „Musikdirektor FDB“, udělovaný Federací německých profesionálních sbormistrů.

  • Antonín Dvořák: Biblické písně
  • Bedřich Smetana: duchovní sborové skladby z dob studií u Josefa Proksche
  • Antonín Tučapský: Pět postních motet
  • Josef Bohuslav Foerster: Glagolská mše